Usługi dronem - Kraków

Drony stają się coraz bardziej popularne, więc zapewne każdy o nich słyszał. Nie wszyscy jednak wiedzą, co właściwie je definiuje i jakie dokładnie są ich możliwości i zastosowania, a prawda jest taka, że istnieje ogrom dziedzin, gdzie te urządzenia mogą być używane.

Co to jest dron?

Dron nazywany jest inaczej bezzałogowym statkiem powietrznym. Jego loty mogą odbywać się w sposób automatyczny, czyli niejako samodzielny lub w sposób sterowany. Ten drugi polega na tym, że operator zdalnie nawiguje dron. Jeśli odbywa się to w zasięgu jego wzroku, nazywamy to skrótowo VLOS, jeśli poza zasięgiem widzenia - BVLOS. Skąd właściwie wzięły się drony? Potrzeba matką wynalazku - stworzono je, by pomagały w pracy służb specjalnych i wojska. Ze względu na ich zgrabne rozmiary nie zwracały uwagi tak jak samoloty, a jednocześnie mogły zbierać informacje z danych terenów, fotografować je czy nagrywać. Początkowo były bardzo drogie, ale też wyglądały inaczej. Te, które sobie wyobrażamy obecnie, są proste w budowie i posiadają kamerę.

Rodzaje dronów

Drony dostępne na rynku różnią się przede wszystkim liczbą śmigieł i to właśnie w zależności od tej liczby, możemy przypisać im kwalifikującą nazwę. Czterośmigłowy dron to quadrocopter, sześciośmigłowiec - hexacopter. Urządzenie o ośmiu śmigłach nazwiemy analogicznie - octocopterem. Jak widać, jest to połączenie łacińskiej nazwy liczby ze słowem helikopter. Na co wpływa owa liczba śmigieł? Łatwo przenieść to na sytuację, kiedy musimy nieść ciężki przedmiot. Samemu jest nam trudno, lecz gdy ktoś nam pomaga, robi się łatwiej. Im więcej pomocnych dłoni, tym rzecz staje się lżejsza. Tu jest podobnie. Większa liczba śmigieł to możliwość uniesienia większej wagi ze względu na większą siłę ciągu. Ciężkimi przedmiotami, na których nam tutaj zależy, mogą być akumulatory, kamery czy urządzenia do nawigacji. Większa pojemność akumulatora generuje możliwość dłuższego lotu. 

Po co dron w praktyce?

Drony pozwalają na:

  • fotografowanie i filmowanie terenów z lotu ptaka;

  • podążanie za obiektem, czyli osobą, którą polecimy dronowi nagrywać - urządzenie identyfikuje człowieka i filmuje jego ruchy;

  • opcję powrót do domu - jeśli wgramy dronowi domowy adres, będziemy mogli skorzystać z funkcji automatycznego powrotu drona do domu;

  • obraz w czasie rzeczywistym na smartfonie - możliwy jest podgląd widoku z drona na ekranie naszego telefonu zupełnie tak, jakbyśmy byli pilotami;

  • opcję zwisu - można niejako zatrzymać dron w danym punkcie na mapie i na danej wysokości. Ustabilizowane urządzenie pozwoli na bardziej profesjonalne nagrywanie filmów i fotografowanie. Nosi to nazwę funkcji zwisu. 

Jakie usługi dronem w Krakowie?

Kiedy jako krakowianie tego popularnego urządzenia chcemy użyć tylko jednorazowo i nie opłaca nam się nabywać go na własność, warto zdecydować się na profesjonalne usługi dronem w Krakowie. Fotografowanie czy filmowanie ślubu lub innej uroczystości z nieoczywistej perspektywy z pewnością urozmaici zdjęcia i wideo z tego dnia. Usługi dronem w Krakowie nie dotyczą jednak tylko prywatnych eventów. Tego urządzenia można użyć także na imprezach masowych do relacjonowania festiwali czy koncertów, a nawet do transmitowania na żywo na telebimach. Najważniejsza dla władz miasta może okazać się usługa dronem w Krakowie polegająca na nakręceniu filmu promującego okolicę. Piękne ujęcia naturalnego środowiska i miejskich zakamarków będą najlepszą reklamą. Te i wiele więcej możliwości w przystępnych cenach dostępne są na stronie: https://navidron.pl/uslugi-dronem-krakow. Serdecznie polecamy!

 

 

Zobacz również